4-Methylpropiophenone CAS 5337-93-9 фабричка цена

Краток опис:

Добавувач на производителот 4-Methylpropiophenone CAS 5337-93-9


 • Име на производ:4-Метилпропиофенон
 • CAS:5337-93-9
 • МФ:C10H12O
 • MW:148.2
 • EINECS:226-267-5
 • Карактер:производителот
 • Пакет:200 кг / барабан
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Опис

  Име на производ: 4-Methylpropiophenone
  CAS: 5337-93-9
  MF: C10H12O
  MW: 148,2
  EINECS: 226-267-5
  Точка на топење: 7,2 °C
  Точка на вриење: 238-239 °C (лит.)
  Густина: 0,993 g/mL на 25 °C (lit.)
  Индекс на рефракција: n20/D 1,528 (лит.)
  Fp: 229 °F
  Специфична тежина: 0,99
  BRN: 2042137

  4-Метилпропиофенон

  Спецификација

  Предмети Спецификации
  Изглед проѕирна светло жолта течност
  Чистота ≥99%
  Вода ≤0,5%

  Апликација

  4'-Метилпропиофенон е хемиски реагенс кој се користи во реакциите на електрокарбоксилација.

  Пакет

  пакет 1

  Плаќање

  * Можеме да обезбедиме различни начини на плаќање по избор на клиентите.

  * Кога сумата е мала, клиентите обично плаќаат преку PayPal, Western union, Alibaba итн.

  * Кога сумата е голема, клиентите обично плаќаат преку T/T, L/C на видување, Alibaba итн.

  * Освен тоа, се повеќе клиенти ќе користат Alipay или WeChat плаќање за да извршат плаќање.

  плаќање

  Складирање

  Се чува во сув и проветрен магацин.

  За транспортот

  * Можеме да обезбедиме различни видови транспорт според барањата на клиентите.

  * Кога количината е мала, можеме да испраќаме по воздушен или меѓународни курири, како што се FedEx, DHL, TNT, EMS и разни меѓународни транспортни специјални линии.

  * Кога количината е голема, можеме да испратиме по море до назначеното пристаниште.

  * Покрај тоа, ние исто така можеме да обезбедиме специјални услуги според барањата на клиентите и својствата на производите.

  Транспорт

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи