Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Може ли да добијам некои примероци од ваша страна?

Да секако.Ние би сакале да ви обезбедиме 10-1000 g бесплатен примерок, што зависи од производот што ви треба.За товарот, вашата страна треба да поднесе, но ние ќе ви ги вратиме парите откако ќе нарачате на големо.

Кој е вашиот MOQ?

Обично нашиот MOQ е 1 кг, но понекогаш е и флексибилен и зависи од производот.

Каков вид на плаќање е достапен за вас?

Ви препорачуваме да плаќате со Alibaba, T/T или L/C, а можете да изберете да плаќате и со PayPal, Western union, MoneyGram ако вредноста е помала од 3000 американски долари. Освен тоа, понекогаш прифаќаме и Bitcoin.

Што е со времето на водство?

За мала количина, стоката ќе ви биде испратена во рок од 1-3 работни дена по плаќањето.
За поголема количина, робата ќе ви биде испратена во рок од 3-7 работни дена по уплатата.

Колку долго можам да ја добијам мојата стока по плаќањето?

За мала количина, ќе доставиме по курир (FedEx, TNT, DHL, итн.) и обично ќе чини 3-7 дена до ваша страна.Ако ти
сакаме да користиме специјална линија или воздушна пратка, исто така можеме да обезбедиме и ќе чини околу 1-3 недели.
За големи количини, пратката по море ќе биде подобра.За време на транспорт му требаат 3-40 дена, што зависи од вашата локација.

Која е вашата услуга по продажбата?

Ќе ве информираме за напредокот на нарачката, како што се подготовка на производот, декларација, следење на транспортот, царинапомош за царинење итн.